search
top

Bóstwa i demony w dawnej Polsce – seria ilustracji

W serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl pojawiła się ciekawa kampania, której organizatorzy zbierają fundusze na powstanie serii ilustracji inspirowanych słowiańską mitologią.

Za projektem stoi zespół, który stworzył kontrowersyjny projekt BogowiePolscy.net, przedstawiający imponującą graficznie interpretację rodzimych bogów, częściowo niestety nawiązującą do tzw. „Olimpu Długosza”, gdzie obok potwierdzonych postaci pojawiają się takie imiona jak „Nyja”.

Pieniądze zebrane poprzez internetową zbiórkę miałyby pomóc w stworzeniu kolejnych prac w tym stylu. „Badanie dawnych wierzeń i popularyzacja wiedzy na ten temat to nasza wielka pasja. Jej realizację rozpoczęliśmy tworząc i publikując kolejne ilustracje oraz teksty dostępne obecnie na stronach Weneda.net i BogowiePolscy.net(…) Z początkiem roku 2014 zmuszeni byliśmy do zaprzestania poważniejszych prac nad projektem. Dotarliśmy do bariery własnych możliwości ze względu na ogromną czasochłonność realizowanych i planowanych działań. (…) Wasze wsparcie umożliwi więc harmonijny rozwój projektu i dalszą pracę” – czytamy na stronie kampanii.

Aby akcja zakończyła się sukcesem autorzy do 6 sierpnia muszą zebrać 6000 zł. Najniższa składka do 5 zł. Czy kampania warta jest wsparcia – oceńcie sami.

Link do strony kampanii na PolakPotrafi.pl

Zobacz też:

2 Responses to “Bóstwa i demony w dawnej Polsce – seria ilustracji”

  1. avatar r.s. pisze:

    Hm, warto dodać, że projekt jest „kontrowersyjny” jedynie dla części rodzimowierców odrzucających badania i literaturę akademicką, która ukazała się po Mitologii A. Gieysztora czyli kawał czasu temu, a w której z resztą prof. Gieysztor zachęcał do rozpoczęcia na nowo badań źródeł staropolskich, wtedy słabo rozpoznanych za sprawą hiperkrytycznej postawy Brucknera :)

    • RS – Jest kontrowersyjny dla autora newsa, a wszystkie opinie zawarte na tej stronie odzwierciedlają nasze poglądy. Chcemy jednak być w porządku i zachowac obiektywność w informowaniu o rodzimowierczych wydarzeniach niezależnie od naszych prywatnych opinii :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top
This site uses cookies. Find out more about this site’s cookies.