Budowa Centrum Kultury Słowiańskiej we Wrocławiu – etap 2

Fundacja Watra nie ustaje w swoich bojach o budowę Centrum Kultury Słowiańskiej i w między czasie dzieli ze się ze światem informacjami o aktualnym stanie zebranych funduszy i rozpoczęciu kolejnego etapu zbiórki.

Jak czytamy:

Szanowni Państwo, wszyscy nas wspierający i sympatyzujący. Zakończyliśmy pierwszy etap zbiórki pod budowę Centrum Kultury Słowiańskiej, budynku, który poza funkcją kulturalną i edukacyjną, będzie także pełnił funkcję Świątyni Słowiańskiej. Dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać ponad 20 tysięcy zł., co stanowi pokaźną sumę. Bardzo dziękujemy Wam za okazane wsparcie, trudno wypowiedzieć, jak niezmiernie jesteśmy wdzięczni. Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup materiałów budowlanych, gdy budowa naszego Centrum już ruszy.

Nadchodzi wiosna a wraz z nią nie tylko zapał i chęć do pracy, ale również sprzyjająca ku temu pogoda. Dlatego zakasujemy rękawy i bierzemy się do roboty! Pierwszym naszym krokiem w budowie jest oczywiście postawienie fundamentów pod budowlę, z czym planujemy ruszyć już w czerwcu tego roku.

Fundamentem, jaki zostanie użyty, będą specjalne pale w formie śrub, wkręcane w podłoże, na których zostaną oparte belki podwalinowe. Jest to najbardziej dogodna dla nas forma budowy z uwagi na charakterystykę budynku, jak i formę podłoża, na którym stanie nasza świątynia, potwierdzoną badaniami geotechnicznymi.

Dlatego teraz ponownie zwracamy się do Państwa o wsparcie, tym razem już na szczegółowy cel. Koszt takich fundamentów wraz z montażem to około 7000 zł. Jeśli uda nam się zebrać tę kwotę do końca maja, nasze pragnienie rozpoczęcia budowy w czerwcu się ziści. Bardzo prosimy wszystkie dobre dusze o wsparcie finansowe naszej zbiórki oraz udostępnianie znajomym

Fundacja rozwiewa także niedomówienia i plotki związane z aktualnym stanem funduszy:

Drodzy nasi, z uwagi, że ostatnimi czasy pojawiło się w internecie kilka wątpliwości dotyczących organizowanych przez nas zbiórek i przeznaczenia środków nań zebranych (a raczej pomówień co do ich defraudacji), pragnę poniżej przedstawić stan finansowy Watrowych zbiórek i saldo, jakim aktualnie dysponujemy w kwestii budowy świątyni:

Stan konta Fundacji Watra: 32 003,49 zł
Z czego przeznaczone na budowę: 24 546,36 zł
(Pozostała kwota to pozostały majątek fundacji, niezbędny do jej bieżącego funkcjonowania.)

Kwota zebrana z organizacji zbiórki na portalu zrzutka.pl (etap 1):
21 235 zł

Razem obecny stan funduszy przeznaczonych na budowę świątyni:
45 781,36 zł

Podana powyżej kwota jest to kwotą, którą obecnie fizycznie posiadamy i przeznaczamy na cel budowli.
Mam nadzieję, że niniejsze zestawienie utnie wszelkie plotki i pomówienia o niejasnym przeznaczeniu zebranych środków.
Jednocześnie chcę podkreślić, że każda kolejna nasza zbiórka jest organizowana w celu dalszej mobilizacji i kontynuacji zbierania funduszy, gdyż posiadana przez nas aktualnie kwota nie jest wystarczająca do ukończenia budowli.

Link do drugiego etapu zrzutki: https://zrzutka.pl/p435td

Fundacja nieustannie wystawia też na licytację przedmioty, z których sprzedaży dochód przeznaczany jest na cele budowy Centrum.

Opracowano na podstawie informacji z serwisu zrzutka.pl i facebook.com.

2 Komentarze

  1. Czegoś tu chyba nie do końca rozumiem. „Koszt takich fundamentów wraz z montażem to około 7000 zł. Jeśli uda nam się zebrać tę kwotę do końca maja, nasze pragnienie rozpoczęcia budowy w czerwcu się ziści.” A chwile później czytamy „Razem obecny stan funduszy przeznaczonych na budowę świątyni: 45 781,36 zł”. To po co to ściemnianie, że coś nas powstrzymuje przed rozpoczęciem budowy fundamentów i że „posiadana przez nas aktualnie kwota nie jest wystarczająca do ukończenia budowli”? Jakiego ukończenie skoro nawet nie została jeszcze rozpoczęta? Już pomijam, że o braku możliwości wylania prawdziwych fundamentów na grobli mówiło się od początku i wówczas lider Watry strasznie się oburzał. To kiedy w końcu zobaczymy jakiekolwiek efekty po za zdjęciem jednej dziury w ziemi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*